UI Icons (1.0.0-beta7) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: User interface
id: Antarmuka pengguna

en: Submit
id: Kirim

en: Group
id: Grup

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Search
id: Pencarian

en: Link
id: Tautan

en: Settings
id: Pengaturan

en: Save
id: Simpan

en: Icon
id: Ikon

en: Add
id: Tambah

en: Keywords
id: Kata kunci

en: Before
id: Sebelum

en: After
id: Sesudah

en: General
id: Umum

en: Next page
id: Halaman berikutnya

en: Select
id: Pilih

en: About
id: Tentang

en: Autocomplete
id: Pelengkapan otomatis

en: Field types
id: Jenis bidang isian

en: Previous page
id: Halaman sebelumnya

en: Placeholder for URL
id: Placeholder untuk URL

en: Placeholder for link text
id: Placeholder untuk tautan teks
