UI Patterns (2.0.0-alpha1) - en to da translation catalogue (35 entries)

en: User interface
da: Brugergrænseflade

en: Delete
da: Slet

en: List
da: Vis

en: Description
da: Beskrivelse

en: Number
da: Antal

en: - None -
da: - Ingen -

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: View
da: Vis

en: Path
da: Sti

en: Text
da: Tekst

en: Component
da: Komponent

en: Components
da: Komponenter

en: Unknown
da: Ukendt

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Url
da: URL

en: Textfield
da: Tekstfelt

en: Unlimited
da: Ubegrænset

en: Color
da: Farve

en: Attributes
da: Attributter

en: String
da: Tekst

en: Token
da: Symbol

en: Replacement patterns
da: Erstatningsmønstre

en: Empty
da: Tom

en: Select
da: Vælg

en: Machine name
da: Internt navn

en: Formatter
da: Formatering

en: Boolean
da: Boolsk

en: Available components
da: Tilgængelige komponenter

en: Wysiwyg
da: WYSIWYG

en: Checkboxes
da: Afkrydsningsfelter

en: Field label
da: Feltmærkat

en: View row
da: View række

en: Weight for row @number
da: Vægt af række @number

en: Override the output of this field with custom text
da: Erstat outputtet fra dette felt med brugerdefineret tekst
