UI Patterns (2.0.0-alpha1) - en to eo translation catalogue (20 entries)

en: User interface
eo: Uzanta interfaco

en: Delete
eo: Forigu

en: Type
eo: Tipo

en: List
eo: Listo

en: Description
eo: Priskribo

en: Links
eo: Ligiloj

en: - None -
eo: - Neniu -

en: Name
eo: Nomo

en: Label
eo: Etikedo.

en: View
eo: Vidu

en: Path
eo: Vojo

en: Menu
eo: Menuo

en: Text
eo: Teksto

en: Component
eo: Komponanto

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Url
eo: URL

en: Unlimited
eo: Senlima

en: Color
eo: Koloro

en: String
eo: Signovico

en: Boolean
eo: Bulea valoro
