UI Patterns (2.0.0-alpha1) - en to he translation catalogue (37 entries)

en: User interface
he: ממשק משתמש

en: Delete
he: מחיקה

en: Type
he: סוג

en: List
he: רשימה

en: Description
he: תיאור

en: Links
he: קישורים

en: Number
he: מספר

en: - None -
he: - ללא -

en: Name
he: שם

en: Label
he: תווית

en: View
he: צפיה

en: URL
he: כתובת URL

en: Path
he: מיקום

en: Menu
he: תפריט

en: Text
he: טקסט

en: Component
he: רכיב

en: Components
he: רכיבים

en: Unknown
he: לא ידוע

en: Breadcrumb
he: שביל ניווט

en: Url
he: כתובת url

en: Textfield
he: שדה טקסט

en: Unlimited
he: ללא הגבלה

en: Color
he: צבע

en: Attributes
he: מאפיינים

en: String
he: מחרוזת

en: Token
he: אסימון

en: Replacement patterns
he: דפוסי החלפה

en: Entity
he: יישות

en: Empty
he: ריק

en: Select
he: בחר

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Formatter
he: פורמט

en: Boolean
he: בוליאני

en: Checkbox
he: תיבת סימון

en: Checkboxes
he: תיבות סימון

en: Weight for row @number
he: משקל עבור שורה @number

en: Override the output of this field with custom text
he: דריסת הפלט של שדה זה באמצעות טקסט מותאם אישית
