UI Patterns (2.0.0-alpha1) - en to is translation catalogue (24 entries)

en: User interface
is: Notendaviðmót

en: Delete
is: Eyða

en: Type
is: Gerð

en: List
is: Listi

en: Description
is: Lýsing

en: Links
is: Hlekkir

en: Number
is: Númer

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: View
is: Skoða

en: URL
is: vefslóð

en: Path
is: Slóð

en: Menu
is: Valmynd

en: Text
is: Texti

en: Component
is: Íhlutur

en: Components
is: Íhlutir

en: Unknown
is: Óþekkt

en: Breadcrumb
is: Leiðsagnarslóð

en: Url
is: Vefslóð

en: Unlimited
is: Ótakmarkað

en: Color
is: Litur

en: String
is: Strengur

en: Empty
is: Tóm
