UI Patterns (2.0.0-alpha1) - en to ku translation catalogue (20 entries)

en: User interface
ku: ڕووکاری بەکارهێنەر

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Type
ku: جۆر

en: List
ku: لیستە

en: Description
ku: دەربارە

en: Number
ku: ژمارە

en: - None -
ku: - هیچ -

en: Name
ku: ناو

en: Label
ku: پێناس

en: View
ku: پیشاندان

en: Path
ku: ڕێڕه‌و

en: Menu
ku: پێڕست

en: Text
ku: دەق

en: Unknown
ku: نەزانراو

en: Url
ku: به‌سته‌ر

en: Unlimited
ku: بێسنوور

en: Color
ku: ڕه‌نگ

en: String
ku: ڕیزبەند

en: Empty
ku: بەتاڵ

en: Boolean
ku: بوولی
