UI Patterns (2.0.0-alpha1) - en to lt translation catalogue (34 entries)

en: User interface
lt: Vartotojo sąsaja

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Type
lt: Tipas

en: List
lt: Sąrašas

en: Description
lt: Aprašymas

en: Links
lt: Nuorodos

en: Number
lt: Skaičius

en: - None -
lt: - Joks -

en: Name
lt: Pavadinimas

en: Label
lt: Etiketė

en: View
lt: Peržiūrėti

en: Path
lt: Kelias

en: Menu
lt: Meniu

en: Text
lt: Tekstas

en: Component
lt: Komponentas

en: Components
lt: Komponentai

en: Unknown
lt: Nežinomas

en: Breadcrumb
lt: Kelias

en: Textfield
lt: Tekstinis laukelis

en: Unlimited
lt: Neribotas

en: Color
lt: Spalva

en: Attributes
lt: Požymiai

en: String
lt: Eilutė

en: Replacement patterns
lt: Pakeitimo modelis

en: Entity
lt: Esybė

en: Empty
lt: Tuščia

en: Select
lt: Pasirinkti

en: Machine name
lt: Mašininis pavadinimas

en: Boolean
lt: Loginis

en: Checkbox
lt: Žymimasis langelis/Checkbox

en: Available components
lt: Galimi komponentai

en: Checkboxes
lt: Langeliai

en: Field label
lt: Laukelio žymė

en: Weight for row @number
lt: Eilutės @number svoris
