UI Patterns (2.0.0-alpha1) - en to ml translation catalogue (20 entries)

en: User interface
ml: ഉപയോക്തൃ ഇന്റർഫേസ്

en: Delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Type
ml: തരം

en: List
ml: പട്ടിക

en: Description
ml: വിവരണം

en: Links
ml: ലിങ്കുകൾ

en: Number
ml: അക്കം

en: - None -
ml: - ഇല്ല -

en: Name
ml: പേര്

en: Label
ml: അടയാളം

en: View
ml: കാഴ്ച്ച

en: URL
ml: യു.ആർ.എൽ

en: Path
ml: വഴി

en: Menu
ml: മെനു

en: Text
ml: ടെക്സ്റ്റ്

en: Unknown
ml: അജ്ഞാതം

en: Unlimited
ml: അനിയന്ത്രിതം

en: Color
ml: നിറം

en: String
ml: സ്ട്രിങ്ങ്

en: Boolean
ml: ബൂളിയന്‍
