UI Patterns (2.0.0-alpha1) - en to os translation catalogue (11 entries)

en: User interface
os: Архайæджы интерфейс

en: Delete
os: Аппар

en: Type
os: Тип

en: List
os: Номхыгъд

en: Description
os: Афыст

en: Number
os: Нымæц

en: - None -
os: - Æвдыст нæу -

en: Name
os: Ном

en: Label
os: Нысан

en: View
os: Фенд

en: Path
os: Фæндаг
