UI Patterns (2.0.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (32 entries)

en: User interface
ro: Interfața utilizatorului

en: Delete
ro: Șterge

en: Type
ro: Tip

en: List
ro: Listă

en: Description
ro: Descriere

en: Links
ro: Legături

en: Number
ro: Număr

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: View
ro: Afișează

en: Path
ro: Cale

en: Menu
ro: Meniu

en: Component
ro: Componentă

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Url
ro: URL

en: Textfield
ro: Câmp de text

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: Color
ro: Culoare

en: Attributes
ro: Atribute

en: String
ro: Șir text

en: Token
ro: Simbol

en: Replacement patterns
ro: Modele de înlocuire

en: Entity
ro: Entitate

en: Empty
ro: Gol

en: Select
ro: Alege

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Formatter
ro: Tip de formatare

en: Weight for row @number
ro: Greutate pentru rândul @number

en: Override the output of this field with custom text
ro: Suprascrieți ieșirea acestui câmp cu text personalizat

en: Initial visibility level
ro: Nivel de vizibilitate inițial

en: Number of levels to display
ro: Numărul de nivele de afișat
