UI Patterns (2.0.0-alpha1) - en to sl translation catalogue (18 entries)

en: User interface
sl: Uporabniški vmesnik

en: Delete
sl: Izbriši

en: Type
sl: Tip

en: List
sl: Seznam

en: Description
sl: Opis

en: Number
sl: Številka

en: Name
sl: Ime

en: Label
sl: Oznaka

en: View
sl: Prikaži

en: Path
sl: Pot

en: Menu
sl: Meni

en: Text
sl: Besedilo

en: Unknown
sl: Neznan

en: Unlimited
sl: Neomejeno

en: Color
sl: Barva

en: String
sl: Niz

en: Machine name
sl: Strojno ime

en: Boolean
sl: Logična vrednost
