UI Patterns (2.0.0-alpha2) - en to am translation catalogue (16 entries)

en: User interface
am: የተጠቃሚ አዋዋይ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Development
am: ልማት

en: Type
am: ዓይነት

en: List
am: ዝርዝር

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Name
am: ስም

en: Label
am: መሰየሚያ

en: URL
am: ዩአርኤል

en: Path
am: ዱካ

en: Component
am: ምንዝር

en: Unlimited
am: ያልተወሰነ

en: Color
am: ቀለም

en: String
am: ሕብረቁምፊ

en: Boolean
am: ቡሊያን

en: Field formatter
am: የመስክ መቅረፅ
