UI Patterns (2.0.0-alpha2) - en to ast translation catalogue (17 entries)

en: User interface
ast: Interfaz d'usuariu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Development
ast: Desendolcu

en: Type
ast: Triba

en: List
ast: Llista

en: Description
ast: Descripción

en: Number
ast: Númberu

en: - None -
ast: -Nengún-

en: Name
ast: Nome

en: Field
ast: Campu

en: Label
ast: Etiqueta

en: Path
ast: Camín

en: Menu
ast: Menú

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Unlimited
ast: Ilimitáu

en: String
ast: Cadena

en: Empty
ast: Ermu
