UI Patterns (2.0.0-alpha2) - en to eu translation catalogue (28 entries)

en: User interface
eu: Erabiltzaile interfazea

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Development
eu: Garapena

en: Type
eu: Mota

en: List
eu: Zerrenda

en: Description
eu: Azalpena

en: Links
eu: Estekak

en: Number
eu: Zenbakia

en: - None -
eu: - Bat ere ez -

en: Name
eu: Izena

en: Field
eu: Eremua

en: Label
eu: Etiketa

en: Path
eu: Bide-izena

en: Menu
eu: Menua

en: Component
eu: Osagaia

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Url
eu: URLa

en: Textfield
eu: Testu-eremua

en: Unlimited
eu: Mugarik gabe

en: Color
eu: Kolore

en: String
eu: Katea

en: Entity
eu: Entitatea

en: Empty
eu: Hutsik

en: Select
eu: Aukeratu

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: Boolean
eu: Booleanoa

en: Field label
eu: Eremu etiketa

en: Field formatter
eu: Eremu formateatzaile
