UI Patterns (2.0.0-alpha2) - en to kk translation catalogue (17 entries)

en: User interface
kk: Интерфейс

en: Delete
kk: Өшіру

en: Development
kk: Дамыту

en: Type
kk: Тип

en: List
kk: Көрсету

en: Description
kk: Сипаттама

en: Number
kk: Саны

en: - None -
kk: Таңдалмаған

en: Name
kk: Аты

en: Field
kk: Өріс

en: Label
kk: Атауы

en: Path
kk: Жол

en: Menu
kk: Мәзір

en: Unknown
kk: Белгісіз

en: Unlimited
kk: Шексіз

en: Color
kk: Түс

en: String
kk: Жазба жолы
