UI Patterns (2.0.0-alpha2) - en to km translation catalogue (21 entries)

en: User interface
km: ចំណុច​ប្រទាក់​អ្នក​ប្រើ

en: Delete
km: លុប

en: Development
km: ការ​អភិវឌ្ឍ

en: Type
km: ប្រភេទ

en: List
km: បញ្ជី

en: Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា

en: Number
km: លេខ

en: - None -
km: - គ្មាន -

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: Field
km: វាល

en: Label
km: ស្លាក

en: Path
km: ផ្លូវ

en: Menu
km: ម៉ឺនុយ

en: Unknown
km: មិន​ស្គាល់

en: Unlimited
km: មិន​កំណត់

en: Color
km: ពណ៌

en: String
km: ខ្សែអក្សរ

en: Empty
km: ទទេ

en: Machine name
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន

en: Boolean
km: ប៊ូលីន

en: Weight for row @number
km: ភាព​សំខាន់​សម្រាប់​ជួរដេក @number
