UI Patterns (2.0.0-alpha2) - en to lv translation catalogue (32 entries)

en: User interface
lv: Lietotāja saskarne

en: Delete
lv: Dzēst

en: Development
lv: Izstrāde

en: Type
lv: Veids

en: List
lv: Saraksts

en: Description
lv: Apraksts

en: Links
lv: Saites

en: Number
lv: Skaitlis

en: - None -
lv: - Neviens -

en: Name
lv: Nosaukums

en: Field
lv: Lauks

en: Label
lv: Etiķete

en: Path
lv: Ceļš

en: Menu
lv: Izvēlne

en: Component
lv: Komponents

en: Components
lv: Komponentes

en: Unknown
lv: Nezināms

en: Breadcrumb
lv: Atpakaļceļš

en: Textfield
lv: Teksta lauks

en: Unlimited
lv: Bez limita

en: Color
lv: Krāsa

en: Attributes
lv: Atribūti

en: String
lv: Virkne

en: Links:
lv: Saites:

en: Token
lv: Marķieris

en: Entity
lv: Entītija

en: Empty
lv: Tukšs

en: Select
lv: Izvēlēties

en: Machine name
lv: Mašīnvārds

en: Formatter
lv: Formatētājs

en: Boolean
lv: Loģiskais datu tips

en: Weight for row @number
lv: Rindas svars @number
