UI Patterns (2.0.0-alpha2) - en to ps translation catalogue (16 entries)

en: Delete
ps: ړنګول

en: Type
ps: بڼه

en: List
ps: لړ

en: Description
ps: سپړنه

en: Links
ps: تړوني

en: - None -
ps: - هېڅ يو -

en: Name
ps: نوم

en: URL
ps: پته (URL)

en: Path
ps: يونلور

en: Menu
ps: غورنۍ

en: Unknown
ps: ناپیژنده

en: Color
ps: رنګ

en: Attributes
ps: ځانتياوې

en: Empty
ps: تش

en: Select
ps: غوره

en: Boolean
ps: هو-نه ييز (Boolean)
