UI Patterns (2.0.0-alpha2) - en to si translation catalogue (10 entries)

en: User interface
si: පරිශීලක අතුරු මුහුණත

en: Delete
si: මකාදමන්න

en: Development
si: සංවර්ධනය

en: Type
si: වර්ගය

en: List
si: ලැයිස්තුව

en: Description
si: විස්තරය

en: Number
si: අංකය

en: Name
si: නම

en: Label
si: ලේබලය

en: Unlimited
si: අනන්තයි
