UI Patterns (2.0.0-alpha2) - en to sv translation catalogue (38 entries)

en: User interface
sv: Användargränssnitt

en: Delete
sv: Radera

en: Development
sv: Utveckling

en: Type
sv: Typ

en: List
sv: Lista

en: Description
sv: Beskrivning

en: Links
sv: Länkar

en: Number
sv: Tal

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Name
sv: Namn

en: Field
sv: Fält

en: Label
sv: Etikett

en: Path
sv: Sökväg

en: Menu
sv: Meny

en: Component
sv: Komponent

en: Components
sv: Komponenter

en: Unknown
sv: Okänd

en: Breadcrumb
sv: Länkstig

en: Url
sv: URL

en: Textfield
sv: Textfält

en: Unlimited
sv: Obegränsad

en: Color
sv: Färg

en: Attributes
sv: Egenskaper

en: String
sv: Sträng

en: Token
sv: Ersättningstecken

en: Entity
sv: Objekt

en: Empty
sv: Töm

en: Select
sv: Välj

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Formatter
sv: Formaterare

en: Boolean
sv: Boolesk

en: Checkbox
sv: Kryssruta

en: Available components
sv: Tillgängliga komponenter

en: Checkboxes
sv: Kryssrutor

en: Field label
sv: Fältetikett

en: Field formatter
sv: Fältformaterare

en: View field
sv: Visa fält

en: Weight for row @number
sv: Vikt för rad @number
