UI Patterns (2.0.0-alpha3) - en to bo translation catalogue (43 entries)

en: User interface
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་འཆར་ངོས

en: Development
bo: གསར་སྤེལ

en: Type
bo: རིགས

en: List
bo: མིང་ཐོ

en: Remove
bo: བསུབ་པ

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Overview
bo: མདོར་བསྡུས

en: Links
bo: སྦྲེལ་ཐག

en: Number
bo: གྲངས་ཀ

en: Message
bo: ཆ་འཕྲིན

en: - None -
bo: - མེད། -

en: Name
bo: མིང

en: Field
bo: གནས་ཁོངས

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: View
bo: ལྟ་ཞིབ

en: URL
bo: དྲ་གནས

en: Path
bo: སྦྲེལ་ལམ

en: Menu
bo: འདེམས་བྱང

en: Components
bo: གྲུབ་ཆ

en: Unknown
bo: རྒྱུས་མེད་པ

en: Block
bo: ལྷུ་ལག

en: Breadcrumb
bo: ཕྱོགས་སྟོན་ལམ་ཐིག

en: Url
bo: སྦྲེལ་ཐག

en: Filter
bo: ཚགས་རྒྱག

en: Severity
bo: གཟབ་ནན

en: Field name
bo: གནས་ཁོངས་ཀྱི་མིང

en: Fields
bo: གནས་ཁོངས།

en: Line
bo: ཕྲེང

en: Details
bo: ཞིབ་ཕྲ

en: Unlimited
bo: ཚོད་འཛིན་བྱས་མེད

en: Attributes
bo: མཚན་ཉིད

en: String
bo: ཡིག་ཕྲེང

en: Token
bo: མཚོན་གྲངས

en: Source
bo: ཁུངས

en: Entity
bo: དངོས་གཞི

en: Empty
bo: སྟོང་པ

en: Select
bo: གདམ་གསེས

en: Context
bo: ནང་དོན་གོང་འོག

en: Machine name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང

en: Formatter
bo: རྣམ་གཞག་སྒྲིག་བྱེད

en: Variant
bo: བྱེ་བྲག

en: Weight for row @number
bo: ཕྲེང་@number་ཡི་ལྗིད་ཚད

en: Absolute URL
bo: སྦྲེལ་ཐག་ཧྲིལ་བོ
