UI Patterns (2.0.0-alpha3) - en to el translation catalogue (48 entries)

en: User interface
el: Διεπαφή χρήστη

en: Development
el: Ανάπτυξη

en: Type
el: Τύπος

en: List
el: Λίστα

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Description
el: Περιγραφή

en: Overview
el: Επισκόπηση

en: Links
el: Σύνδεσμοι

en: Number
el: Αριθμός

en: Message
el: Μήνυμα

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Name
el: Όνομα

en: Field
el: Πεδίο

en: Label
el: Ετικέτα

en: View
el: Προβολή

en: Path
el: Διαδρομή

en: Menu
el: Μενού

en: Component
el: Συστατικό

en: Components
el: Συστατικά

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Block
el: Μπλοκ

en: Url
el: Διεύθυνση (URL)

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Severity
el: Σοβαρότητα

en: Field name
el: Όνομα πεδίου

en: Fields
el: Πεδία

en: Textfield
el: Πεδίο κειμένου

en: Line
el: Γραμμή

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Unlimited
el: Απεριόριστο

en: Attributes
el: Χαρακτηριστικά

en: String
el: Φράση

en: Links:
el: Σύνδεσμοι:

en: Token
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης

en: Source
el: Πηγή

en: Entity
el: Οντότητα

en: Empty
el: Κενό

en: Select
el: Επιλογή

en: Context
el: Πλαίσιο

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: - Select -
el: - Επιλέξτε -

en: Boolean
el: Δυαδική τιμή

en: Available components
el: Διαθέσιμα συστατικά

en: Slot
el: Σχισμή

en: Field formatter
el: Μορφοποιητής πεδίου

en: Filter messages
el: Φιλτράρισμα μηνυμάτων

en: Weight for row @number
el: Βάρος για τη γραμμή @number

en: Absolute URL
el: Απόλυτο URL
