UI Patterns (2.0.0-alpha3) - en to fil translation catalogue (14 entries)

en: Type
fil: Uri

en: List
fil: Listahan

en: Remove
fil: Tanggalin

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Overview
fil: Pangkalahatang-ideya

en: Message
fil: Mensahe

en: - None -
fil: - Wala -

en: Name
fil: Pangalan

en: View
fil: Tingnan

en: Path
fil: Landas

en: Block
fil: Tipak

en: Filter
fil: Salain

en: Unlimited
fil: Walang hangganan

en: - Select -
fil: - Pumili -
