UI Patterns (2.0.0-alpha3) - en to hr translation catalogue (36 entries)

en: User interface
hr: Korisničko sučelje

en: Development
hr: Razvoj

en: Type
hr: Vrsta

en: List
hr: Popis

en: Remove
hr: Ukloni

en: Description
hr: Opis

en: Overview
hr: Pregled

en: Links
hr: Poveznice

en: Number
hr: Broj

en: Message
hr: Poruka

en: - None -
hr: - Niti jedan -

en: Name
hr: Naziv

en: Field
hr: Polje

en: Label
hr: Oznaka

en: View
hr: Pregled

en: Path
hr: Putanja

en: Menu
hr: Izbornik

en: Component
hr: Komponenta

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Block
hr: Blok

en: Filter
hr: Pročisti

en: Severity
hr: Ozbiljnost

en: Field name
hr: Naziv polja

en: Fields
hr: Polja

en: Line
hr: Redak

en: Details
hr: Detalji

en: Unlimited
hr: Neograničeno

en: Attributes
hr: Atributi

en: String
hr: Struna

en: Source
hr: Izvor

en: Empty
hr: Prazno

en: Context
hr: Kontekst

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: - Select -
hr: - Odaberi -

en: Boolean
hr: Boleanski

en: Weight for row @number
hr: Težina za red @number
