UI Patterns (2.0.0-alpha3) - en to kn translation catalogue (33 entries)

en: User interface
kn: ಬಳೆಕೆದಾರರ ಇಂಟರ್ಫೇಸ್

en: Development
kn: ಅಭಿವೃದ್ಧಿ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Overview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Links
kn: ಸಾಲುಗಳು

en: Number
kn: ಸಂಖ್ಯೆ

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Menu
kn: ಮೆನು

en: Component
kn: ಘಟಕ

en: Unknown
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Line
kn: ಸಾಲು

en: Details
kn: ವಿವರಣೆಗಳು

en: Unlimited
kn: ಮಿತಿ ಇಲ್ಲದ

en: String
kn: ಸ್ಟ್ರಿಂಗ್

en: Source
kn: ಆಕರ

en: Entity
kn: ಎಂಟಿಟಿ

en: Empty
kn: ಖಾಲಿ

en: Forbidden
kn: ನಿರ್ಬಂಧಿತ

en: Select
kn: ಆರಿಸಿ

en: Context
kn: ಸಂದರ್ಭ

en: Others
kn: ಇತರರು

en: Field Name
kn: ಕ್ಷೇತ್ರದ ಹೆಸರು

en: Boolean
kn: ಬೂಲಿಯನ್
