UI Patterns (2.0.0-alpha3) - en to ta translation catalogue (36 entries)

en: User interface
ta: பயனர் இடைமுகப்பு

en: Development
ta: உருவாக்கம்

en: Type
ta: வகை

en: List
ta: பட்டியல்

en: Remove
ta: நீக்கு

en: Description
ta: விரிவாக்கம்

en: Overview
ta: மேற்பார்வை

en: Number
ta: எண்

en: Message
ta: செய்தி

en: - None -
ta: - இல்லை -

en: Name
ta: பெயர்

en: Field
ta: புலம்

en: Label
ta: அடையாளம்

en: View
ta: பார்

en: Path
ta: பாதை

en: Menu
ta: வகைப்பட்டி

en: Unknown
ta: தெரியாதது

en: Block
ta: பெட்டி

en: Url
ta: முகவரி

en: Filter
ta: வடிகட்டி

en: Severity
ta: தீவிரம்

en: Field name
ta: புலப் பெயர்

en: Textfield
ta: உரைப்புலம்

en: Line
ta: வரி

en: Details
ta: விவரங்கள்

en: Unlimited
ta: வரம்பற்றது

en: String
ta: சொல்

en: Source
ta: மூலம்

en: Entity
ta: உருப்படி

en: Empty
ta: காலி

en: Select
ta: தேர்ந்தெடு

en: Context
ta: சூழல்

en: Machine name
ta: இயந்திரப்பெயர்

en: - Select -
ta: - தேர்ந்தெடு -

en: Boolean
ta: பூலியன்

en: Weight for row @number
ta: வரிசை @number-யின் எடை
