UI Patterns (2.0.0-beta1) - en to dz translation catalogue (18 entries)

en: User interface
dz: ངོས་འདྲ་བ་ལག་ལེན་འཐབ།

en: Type
dz: དབྱེ་བ།

en: List
dz: ཐོ་ཡིག་

en: Description
dz: འགྲེལ་བཤད།

en: Message
dz: འཕྲིན་དོན།

en: Required
dz: དགོས་མཁོ་ཡོདཔ།

en: Name
dz: མིང་།

en: View
dz: སྟོན་

en: URL
dz: ཡུ་ཨར་ཨེལ།

en: Menu
dz: དཀར་ཆག་

en: Unknown
dz: མ་ཤེསཔ་

en: Block
dz: ལེབ་དུམ།

en: Url
dz: ཡུ་ཨར་ཨེལ།

en: Filter
dz: ཚགས་མ།

en: Severity
dz: འཚུབ་ཆ།

en: Details
dz: རྒྱས་བཤད་ཚུ་

en: Unlimited
dz: ཚད་མེདཔ།

en: String
dz: ཡིག་རྒྱུན།
