UI Patterns (2.0.0-beta1) - en to et translation catalogue (49 entries)

en: User interface
et: Kasutajaliides

en: Development
et: Arendus

en: Type
et: Liik

en: List
et: Nimekiri

en: Remove
et: Eemalda

en: Description
et: Kirjeldus

en: Overview
et: Ülevaade

en: Links
et: Lingid

en: Message
et: Teade

en: - None -
et: - Puudub -

en: Required
et: Kohustuslik

en: Name
et: Nimi

en: Field
et: Väli

en: Label
et: Nimetus

en: View
et: Kuva

en: Path
et: Tee

en: Menu
et: Menüü

en: Component
et: Komponent

en: Components
et: Komponendid

en: Unknown
et: Tundmatu

en: All
et: Kõik

en: Block
et: Plokk

en: Breadcrumb
et: Leivapuru

en: Filter
et: Filtreeri

en: Severity
et: Tõsidus

en: Fields
et: Väljad

en: Textfield
et: Tekstiväli

en: Line
et: Rida

en: Details
et: Üksikasjad

en: Unlimited
et: Piiramatu

en: Attributes
et: Omadused

en: String
et: Sõne

en: Links:
et: Lingid:

en: Token
et: Tekstiasendaja

en: Source
et: Allikas

en: Entity
et: Olem

en: Empty
et: Tühi

en: Forbidden
et: Keelatud

en: Select
et: Vali

en: Context
et: Kontekst

en: Machine name
et: Süsteemne nimetus

en: - Select -
et: - Vali -

en: Formatter
et: Vormindaja

en: Boolean
et: Tõeväärtus

en: Field formatter
et: Välja vormindaja

en: Weight for row @number
et: Rea @number kaal

en: Absolute URL
et: Absoluutne URL

en: @name field is required.
et: Väli @name on kohustuslik

en: Entity link
et: Olemi link
