UI Patterns (2.0.0-beta1) - en to nn translation catalogue (24 entries)

en: User interface
nn: Brukargrensesnitt

en: Development
nn: Utvikling

en: List
nn: Liste

en: Remove
nn: Fjern

en: Description
nn: Beskriving

en: Overview
nn: Oversikt

en: Message
nn: Melding

en: - None -
nn: - Ingen -

en: Required
nn: Påkrevd

en: Name
nn: Namn

en: Field
nn: Felt

en: Label
nn: Etikett

en: View
nn: Sjå på

en: Path
nn: Sti

en: All
nn: Alle

en: Block
nn: Blokk

en: Filter
nn: Filtrer

en: Severity
nn: Alvorlighetsgrad

en: Fields
nn: Felt

en: Details
nn: Detaljar

en: Unlimited
nn: Uavgrensa

en: String
nn: Streng

en: Empty
nn: Tom

en: Machine name
nn: Datamaskinnamn
