UI Patterns (2.0.0-beta1) - en to or translation catalogue (9 entries)

en: Type
or: ପ୍ରକାର

en: List
or: ତାଲିକା

en: Description
or: ବର୍ଣ୍ଣନା

en: Path
or: ପଥ

en: Block
or: ବ୍ଲକ

en: Filter
or: ଛାଣକ

en: Unlimited
or: ଅସୀମ

en: String
or: ବାକ୍ୟଖଣ୍ଡ

en: Boolean
or: ବୁଲିଆନ୍
