UI Patterns (2.0.0-beta1) - en to ta translation catalogue (13 entries)

en: Type
ta: வகை

en: List
ta: பட்டியல்

en: Description
ta: விவரிப்பு

en: Message
ta: தகவல்

en: Required
ta: தேவை

en: Name
ta: பெயர்

en: View
ta: நோக்குக

en: Path
ta: பா​தை

en: Menu
ta: பட்டி

en: Block
ta: கட்டம்

en: Filter
ta: வடிகட்டி

en: Details
ta: விபரங்கள்

en: Unlimited
ta: வரையறையற்றது
