UI Patterns (2.0.0-beta2) - en to bs translation catalogue (23 entries)

en: User interface
bs: Korisničko sučelje

en: Type
bs: Tip

en: List
bs: Izlistaj

en: Remove
bs: Ukloni

en: Description
bs: Opis

en: Overview
bs: Pregled

en: Number
bs: Broj

en: Message
bs: Poruka

en: - None -
bs: - Nijedno -

en: Required
bs: Obavezno

en: Name
bs: Ime

en: Field
bs: Polje

en: Label
bs: Oznaka

en: View
bs: Pregled

en: Path
bs: Putanja

en: Menu
bs: Meni

en: Unknown
bs: Nepoznato

en: All
bs: Sve

en: Block
bs: Blok

en: Fields
bs: Polja

en: Details
bs: Detalji

en: Unlimited
bs: Neograničeno

en: Source
bs: Izvor
