UI Patterns (2.0.0-beta2) - en to jv translation catalogue (31 entries)

en: User interface
jv: Polatan panganggo

en: Development
jv: Pangembangan

en: Type
jv: Tipe

en: List
jv: Daftar

en: Remove
jv: Buwang

en: Description
jv: Katrangan

en: Overview
jv: Sekilas

en: Links
jv: Tautan

en: Number
jv: Angka

en: Message
jv: Pesen

en: - None -
jv: - Nihil -

en: Required
jv: Mbutuhaké

en: Name
jv: Jeneng

en: Label
jv: Judul

en: View
jv: Tampilan

en: Unknown
jv: Ora dikenal

en: All
jv: Kabèh

en: Block
jv: Blok

en: Breadcrumb
jv: Bilah papan

en: Filter
jv: Saring

en: Severity
jv: Kerawanan

en: Fields
jv: Field

en: Line
jv: Baris

en: Details
jv: Lengkapé

en: Unlimited
jv: Ora ānā batesé

en: String
jv: Tembung

en: Empty
jv: Kosong

en: Context
jv: Konték

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: - Select -
jv: - Pilih -

en: Weight for row @number
jv: Bobot kanggo baris @number
