UI Patterns (2.0.0-beta2) - en to ka translation catalogue (30 entries)

en: User interface
ka: მომხმარებლის ინტერფეისი

en: Development
ka: დეველოპმენტი

en: Type
ka: ტიპი

en: List
ka: სია

en: Remove
ka: ამოშლა

en: Description
ka: აღწერა

en: Overview
ka: მიმოხილვა

en: Links
ka: ბმულები

en: Number
ka: რიცხვი

en: Message
ka: შეტყობინება

en: - None -
ka: - არცერთი -

en: Required
ka: სავალდებულო

en: Name
ka: სახელი

en: Field
ka: ველი

en: Label
ka: სათაური

en: Path
ka: გზა

en: Menu
ka: მენიუ

en: Component
ka: კომპონენტი

en: Unknown
ka: უცნობი

en: All
ka: ყველა

en: Block
ka: ბლოკი

en: Url
ka: ბმული

en: Filter
ka: ფილტრი

en: Fields
ka: ველები

en: Line
ka: ხაზი

en: Details
ka: დეტალები

en: Unlimited
ka: ულიმიტო

en: Attributes
ka: ატრიბუტები

en: Source
ka: წყარო

en: Empty
ka: ცარიელი
