UI Patterns (2.0.0-beta2) - en to te translation catalogue (30 entries)

en: User interface
te: వాడుకరి అంతరవర్తి

en: Development
te: రూపకల్పన

en: Type
te: రకం

en: List
te: జాబితా

en: Remove
te: తొలిగించు

en: Description
te: వివరణ

en: Overview
te: అవలోకనం

en: Links
te: లంకెలు

en: Number
te: సంఖ్య

en: Message
te: సందేశం

en: - None -
te: - ఏమీలేదు -

en: Required
te: తప్పనిసరి

en: Name
te: పేరు

en: Field
te: ఖాళీ

en: Label
te: లేబుల్

en: View
te: చూడు

en: URL
te: యూఆరెల్

en: Menu
te: మెనూ

en: Unknown
te: తెలియని

en: All
te: అన్నీ

en: Breadcrumb
te: బ్రెడ్‌క్రంబ్

en: Filter
te: వడపోయి

en: Severity
te: తీవ్రత

en: Details
te: వివరాలు

en: Unlimited
te: అపరిమితం

en: String
te: పదబంధం

en: Source
te: మూలం

en: Select
te: ఎంచుకోండి

en: Context
te: సందర్భం

en: - Select -
te: - ఎంచుకోండి -
