UI Patterns (2.0.0-beta2) - en to ug translation catalogue (24 entries)

en: User interface
ug: ئىشلەتكۈچىلەر كۆزنىكى

en: Development
ug: پروگرامما تۈزۈش

en: Type
ug: تىپى

en: List
ug: تىزىملىك

en: Remove
ug: يۆتكىۋېتىش

en: Description
ug: بايانى

en: Overview
ug: قىسقىچە ئەھۋالى

en: Links
ug: ئۇلانمىلار

en: Number
ug: سان

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: - None -
ug: يوق

en: Required
ug: زۆرۈر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Label
ug: بەلگە

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: URL
ug: ئادرېس

en: Path
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇن

en: All
ug: ھەممە

en: Block
ug: تارماق رايون

en: Filter
ug: سۈزۈش

en: Severity
ug: مۇھىملىقى

en: Details
ug: تەپسىلاتى

en: Unlimited
ug: چەكسىز

en: Source
ug: مەنبە
