UI Patterns (2.0.0-beta3) - en to mn translation catalogue (27 entries)

en: User interface
mn: Хэрэглэгчийн интерфэйс

en: Development
mn: Хөгжүүлэлт

en: Type
mn: Төрөл

en: List
mn: Жагсаалт

en: Remove
mn: Устгах

en: Description
mn: Тайлбар

en: Overview
mn: Ерөнхий агуулга

en: Links
mn: Холбоосууд

en: Number
mn: Дугаар

en: Message
mn: Зурвас

en: - None -
mn: - Хоосон -

en: Required
mn: Шаардлагатай

en: Name
mn: Нэр

en: Field
mn: Талбар

en: View
mn: Харах

en: Path
mn: Зам

en: Menu
mn: Цэс

en: Unknown
mn: Үл мэдэгдэх

en: All
mn: Бүгд

en: Block
mn: Хавтан

en: Url
mn: Хаяг

en: Filter
mn: Шүүлтүүр

en: Details
mn: Дэлгэрэнгүй

en: Unlimited
mn: Хязгааргүй

en: String
mn: Тэмдэгт

en: Empty
mn: Хоосон

en: Machine name
mn: Компьютерийн нэр
