UI Patterns (2.0.0-beta3) - en to pl translation catalogue (59 entries)

en: User interface
pl: Interfejs użytkownika

en: Development
pl: Dla deweloperów

en: Type
pl: Typ

en: List
pl: Lista

en: Remove
pl: Usuń

en: Description
pl: Opis

en: Overview
pl: Przegląd

en: Links
pl: Odnośniki

en: Number
pl: Liczba

en: Message
pl: Wiadomość

en: - None -
pl: - Brak -

en: Required
pl: Wymagane

en: Name
pl: Nazwa

en: Field
pl: Pole

en: Label
pl: Etykieta

en: View
pl: Widok

en: Path
pl: Ścieżka

en: Component
pl: Komponent

en: Components
pl: Komponenty

en: Unknown
pl: Nieznany

en: All
pl: Wszystko

en: Block
pl: Blok

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka nawigacyjna

en: Url
pl: URL

en: Filter
pl: Filtr

en: Severity
pl: Priorytet

en: Fields
pl: Pola

en: Textfield
pl: Pole tekstowe

en: Line
pl: Linia

en: Details
pl: Szczegóły

en: Unlimited
pl: Nieograniczone

en: Other
pl: Inne

en: Attributes
pl: Atrybuty

en: String
pl: Napis

en: Links:
pl: Odnośniki:

en: Token
pl: Wzorzec

en: Source
pl: Źródło

en: Entity
pl: Encja

en: Empty
pl: Pusty

en: Forbidden
pl: Niedozwolone

en: Select
pl: Wybierz

en: Context
pl: Kontekst

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: - Select -
pl: - Wybierz -

en: Formatter
pl: Formater

en: Checkbox
pl: Pole wyboru

en: Available components
pl: Dostępne komponenty

en: Variant
pl: Wariant

en: Field label
pl: Etykieta

en: Field formatter
pl: Formater pola

en: View field
pl: Zobacz pole

en: Conditional rules
pl: Reguły warunkowe

en: Weight for row @number
pl: Waga wiersza @number

en: Absolute URL
pl: Bezwzględny URL

en: @name field is required.
pl: Pole @name jest wymagane.

en: Entity link
pl: Odnośnik encji

en: Initial visibility level
pl: Pierwszy poziom widoczności

en: Number of levels to display
pl: Wyświetlana liczba poziomów

en: Toggle Actions
pl: Przełącz Działania
