UI Patterns (2.0.0-beta3) - en to th translation catalogue (33 entries)

en: User interface
th: ส่วนติดต่อผู้ใช้

en: Type
th: ประเภท

en: List
th: ดูลิสต์

en: Remove
th: เอาออก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Overview
th: ภาพรวม

en: Links
th: ลิงก์

en: Message
th: ข้อความ

en: - None -
th: - ไม่มี -

en: Required
th: จำเป็น

en: Field
th: ช่องรับข้อมูล

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: View
th: ดู

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: Menu
th: เมนู

en: Unknown
th: ไม่รู้

en: All
th: ทั้งหมด

en: Breadcrumb
th: การแสดงเส้นทาง

en: Severity
th: ระดับความรุนแรง

en: Details
th: รายละเอียด

en: Unlimited
th: ไม่จำกัด

en: Other
th: อื่นๆ

en: String
th: ข้อความ

en: Source
th: แหล่งที่มา

en: Forbidden
th: ไม่อนุญาต

en: Select
th: เลือก

en: Context
th: บริบท

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Others
th: อื่นๆ

en: - Select -
th: - เลือกรายการ -

en: Boolean
th: บูลีน

en: Weight for row @number
th: น้ำหนักของแถวที่ @number

en: @name field is required.
th: @name ยังไม่ทำรายการนี้
