UI Patterns (SDC in Drupal UI) (2.0.0-rc2) - en to eu translation catalogue (40 entries)

en: User interface
eu: Erabiltzaile interfazea

en: Type
eu: Mota

en: List
eu: Zerrenda

en: Remove
eu: Ezabatu

en: Description
eu: Azalpena

en: Links
eu: Estekak

en: Number
eu: Zenbakia

en: - None -
eu: - Bat ere ez -

en: Required
eu: Beharrezkoa

en: Name
eu: Izena

en: Field
eu: Eremua

en: Label
eu: Etiketa

en: View
eu: Bista

en: Path
eu: Bide-izena

en: Menu
eu: Menua

en: Component
eu: Osagaia

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: All
eu: Guztiak

en: Block
eu: Blokea

en: Url
eu: URLa

en: From
eu: Nondik

en: Field name
eu: Eremu izena

en: Fields
eu: Eremuak

en: Textfield
eu: Testu-eremua

en: Unlimited
eu: Mugarik gabe

en: Other
eu: Bestea

en: String
eu: Katea

en: Undefined
eu: Zehaztu gabe

en: Source
eu: Iturburua

en: Entity
eu: Entitatea

en: Empty
eu: Hutsik

en: Not available
eu: Ez dago erabilgarri

en: Select
eu: Aukeratu

en: Values
eu: Balioak

en: Context
eu: Testuingurua

en: - Select -
eu: - Aukeratu -

en: Boolean
eu: Booleanoa

en: - All -
eu: - Dena -

en: Field label
eu: Eremu etiketa

en: Field formatter
eu: Eremu formateatzaile
