UI Patterns (SDC in Drupal UI) (2.0.0-rc2) - en to he translation catalogue (53 entries)

en: User interface
he: ממשק משתמש

en: Type
he: סוג

en: List
he: רשימה

en: Remove
he: הסרה

en: Description
he: תיאור

en: Links
he: קישורים

en: Number
he: מספר

en: - None -
he: - ללא -

en: Required
he: נדרש

en: Name
he: שם

en: Field
he: שדה

en: Label
he: תווית

en: View
he: צפיה

en: URL
he: כתובת URL

en: Path
he: מיקום

en: Menu
he: תפריט

en: Component
he: רכיב

en: Components
he: רכיבים

en: Unknown
he: לא ידוע

en: All
he: הכל

en: Block
he: בלוק

en: Breadcrumb
he: שביל ניווט

en: Url
he: כתובת url

en: From
he: מאת

en: Field name
he: שם שדה

en: Fields
he: שדות

en: Textfield
he: שדה טקסט

en: Unlimited
he: ללא הגבלה

en: Other
he: אחר

en: Attributes
he: מאפיינים

en: String
he: מחרוזת

en: Undefined
he: לא מוגדר

en: Token
he: אסימון

en: Menu Name
he: שם התפריט

en: Source
he: מקור

en: Entity
he: יישות

en: Empty
he: ריק

en: Not available
he: לא זמין

en: Select
he: בחר

en: Values
he: ערכים

en: Context
he: הקשר

en: Identifier
he: מזהה

en: - Select -
he: - בחירה -

en: Formatter
he: פורמט

en: Boolean
he: בוליאני

en: Checkbox
he: תיבת סימון

en: - All -
he: - הכל -

en: Checkboxes
he: תיבות סימון

en: Path value
he: ערך הנתיב

en: Field formatter
he: פורמט שדה

en: View field
he: צפיה בשדה

en: Weight for row @number
he: משקל עבור שורה @number

en: @name field is required.
he: השדה @name הוא שדה חובה.
