UI Patterns (SDC in Drupal UI) (2.0.0) - en to kk translation catalogue (22 entries)

en: User interface
kk: Интерфейс

en: Type
kk: Тип

en: List
kk: Көрсету

en: Remove
kk: Өшіру

en: Description
kk: Сипаттама

en: Number
kk: Саны

en: - None -
kk: Таңдалмаған

en: Required
kk: Қажетті

en: Name
kk: Аты

en: Field
kk: Өріс

en: Label
kk: Атауы

en: View
kk: Қарау

en: Path
kk: Жол

en: Menu
kk: Мәзір

en: Unknown
kk: Белгісіз

en: All
kk: Барлық

en: Block
kk: Блок

en: From
kk: Кімнен

en: Fields
kk: Өрістер

en: Unlimited
kk: Шексіз

en: Other
kk: Басқа

en: String
kk: Жазба жолы
