UI Patterns (SDC in Drupal UI) (2.0.2) - en to km translation catalogue (28 entries)

en: User interface
km: ចំណុច​ប្រទាក់​អ្នក​ប្រើ

en: Title
km: ចំណង​ជើង

en: Type
km: ប្រភេទ

en: List
km: បញ្ជី

en: Remove
km: យកចេញ

en: Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា

en: Number
km: លេខ

en: - None -
km: - គ្មាន -

en: Required
km: ទាមទារ

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: Field
km: វាល

en: Label
km: ស្លាក

en: View
km: មើល

en: Path
km: ផ្លូវ

en: Menu
km: ម៉ឺនុយ

en: Unknown
km: មិន​ស្គាល់

en: All
km: ទាំងអស់

en: Block
km: ប្លុក

en: From
km: ពី

en: Field name
km: ឈ្មោះ​វាល

en: Unlimited
km: មិន​កំណត់

en: Other
km: ផ្សេងៗ

en: String
km: ខ្សែអក្សរ

en: Empty
km: ទទេ

en: Context
km: បរិបទ

en: - Select -
km: - ជ្រើស -

en: Boolean
km: ប៊ូលីន

en: Weight for row @number
km: ភាព​សំខាន់​សម្រាប់​ជួរដេក @number
