UI Patterns (SDC in Drupal UI) (2.0.2) - en to oc translation catalogue (44 entries)

en: User interface
oc: Interfàcia de l'utilizaire

en: Title
oc: Títol

en: Type
oc: Tipe

en: List
oc: Listar

en: Remove
oc: Levar

en: Description
oc: Descripcion

en: Links
oc: Ligams

en: Number
oc: Nombre

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Required
oc: Requesit

en: Name
oc: Nom

en: Field
oc: Camp

en: Label
oc: Etiqueta

en: View
oc: Veire

en: Path
oc: Camin

en: Menu
oc: Menú

en: Unknown
oc: Desconegut

en: All
oc: Tot

en: Block
oc: Blòt

en: Breadcrumb
oc: Fial d'Ariana

en: Url
oc: URL

en: From
oc: De

en: Field name
oc: Nom del camp

en: Fields
oc: Camps

en: Unlimited
oc: Illimitat

en: Other
oc: Autre

en: String
oc: Cadena de caractèrs

en: Undefined
oc: Indefinit

en: Token
oc: Geton (token)

en: Source
oc: Font

en: Entity
oc: Entitat

en: Empty
oc: Void

en: Not available
oc: Pas disponible

en: Select
oc: Seleccionar

en: Values
oc: Valors

en: Context
oc: Contèxte

en: Identifier
oc: Identificant

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: Formatter
oc: Aisina de mesa en forma

en: - All -
oc: - Tot -

en: Checkboxes
oc: Casas de marcar

en: Variant
oc: Varianta

en: Weight for row @number
oc: Pes de la fila @number

en: Absolute URL
oc: Url absolutda
