UI Patterns (SDC in Drupal UI) (2.0.4) - en to am translation catalogue (38 entries)

en: User interface
am: የተጠቃሚ አዋዋይ

en: Title
am: ዓርእስት

en: Status
am: ሁኔታ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Content
am: ይዞታ

en: Value
am: እሴት

en: Type
am: ዓይነት

en: List
am: ዝርዝር

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Remove
am: አስወግድ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Overview
am: ጠቅላላ እይታ

en: Edit
am: አርትእ

en: Weight
am: ክብደት

en: Required
am: አስፈላጊ

en: Parent
am: ወላጅ

en: Name
am: ስም

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Update
am: አዘምን

en: View
am: ትይታ

en: URL
am: ዩአርኤል

en: Path
am: ዱካ

en: Region
am: ክልል

en: Component
am: ምንዝር

en: ID
am: አይዲ

en: Block
am: ጥምር

en: Field name
am: የመስኩ ስም

en: Unlimited
am: ያልተወሰነ

en: String
am: ሕብረቁምፊ

en: Provider
am: አቅራቢ

en: Undefined
am: ያልተገለጸ

en: Source
am: ምንጭ

en: Boolean
am: ቡሊያን

en: Field formatter
am: የመስክ መቅረፅ

en: Third party settings
am: የሦስተኛ ወገን ቅንብሮች

en: Format type machine name
am: የመስኩ ዓይነት የማሽን ስም

en: Label setting machine name
am: የመሰየሚያ ቅንብሩ የማሽን ስም
