UI Patterns (SDC in Drupal UI) (2.0.4) - en to bn translation catalogue (29 entries)

en: User interface
bn: ব্যবহারকারী ইন্টারফেস

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: List
bn: তালিকা

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Overview
bn: সারসংক্ষেপ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Weight
bn: ভর

en: Required
bn: অত্যাবশ্যক

en: Name
bn: নাম

en: Update
bn: আপডেট

en: View
bn: প্রদর্শন

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Region
bn: অঞ্চল

en: Menu
bn: মেনু

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: All
bn: সমস্ত

en: Block
bn: ব্লক

en: Url
bn: ইউআরএল

en: Fields
bn: ফিল্ড

en: Unlimited
bn: অসীম

en: Weight for @title
bn: @title এর ভর
