UI Patterns (SDC in Drupal UI) (2.0.4) - en to gl translation catalogue (71 entries)

en: User interface
gl: Interface de usuario

en: Title
gl: Título

en: Status
gl: Estado

en: Operations
gl: Operacións

en: Content
gl: Contido

en: Value
gl: Valor

en: Type
gl: Tipo

en: List
gl: Lista

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Remove
gl: Quitar

en: Description
gl: Descrición

en: Enabled
gl: Activado

en: Overview
gl: Vista xeral

en: Edit
gl: Editar

en: Links
gl: Ligazóns

en: Number
gl: Número

en: - None -
gl: - Ningún -

en: Weight
gl: Peso

en: Required
gl: Obrigatorio

en: Parent
gl: Pai

en: Name
gl: Nome

en: Field
gl: Campo

en: Label
gl: Etiqueta

en: Update
gl: Actualizar

en: View
gl: Ver

en: Path
gl: Ruta

en: Refresh
gl: Actualizar

en: Region
gl: Área

en: Menu
gl: Menú

en: Component
gl: Compoñente

en: Components
gl: Compoñentes

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Before
gl: Antes

en: After
gl: Despois

en: All
gl: Todo

en: Block
gl: Bloque

en: Breadcrumb
gl: Miga de pan

en: From
gl: De

en: Field name
gl: Nome de campo

en: Fields
gl: Campos

en: Textfield
gl: Campo de texto

en: Unlimited
gl: Ilimitado

en: Other
gl: Outro

en: Attributes
gl: Atributos

en: String
gl: Cadea

en: Provider
gl: Proveedor

en: Undefined
gl: Sen definir

en: Token
gl: Símbolos

en: source
gl: Orixe

en: Source
gl: Orixe

en: Entity
gl: Entidade

en: Empty
gl: Valeiro

en: Not available
gl: Non dispoñible

en: Select
gl: Selección múltiple

en: Values
gl: Valores

en: Context
gl: Contexto

en: Identifier
gl: Identificador

en: - Select -
gl: - Seleccione -

en: Formatter
gl: Formateador

en: Boolean
gl: Booleano

en: - All -
gl: - Todo -

en: Field label
gl: Etiqueta do campo

en: Configured
gl: Configurado

en: Field formatter
gl: Formatador do campo

en: Weight for @title
gl: Peso para @title

en: Weight for row @number
gl: Peso para a fila @number

en: Label display for @title
gl: Presentación de etiqueta de @title

en: Parents for @title
gl: Pais de @title

en: Third party settings
gl: Configuración de terceiros

en: %name field is not in the right format.
gl: O campo %name non ten o formato correcto.

en: There are no @label yet.
gl: Non hai @label aínda.
