UI Patterns (SDC in Drupal UI) (2.0.4) - en to gu translation catalogue (41 entries)

en: User interface
gu: વપરાશકર્તા ઈન્ટરફેસ

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Content
gu: વિષયાર્થ

en: Value
gu: મુલ્ય

en: Type
gu: પ્રકાર

en: List
gu: સૂચિ

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Remove
gu: લોપ

en: Description
gu: વર્ણન

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Links
gu: કડીઓ

en: Number
gu: સંખ્યા

en: Weight
gu: તરલતા

en: Required
gu: જરૂરી

en: Parent
gu: પિતૃ

en: Name
gu: નામ

en: Field
gu: ક્ષેત્ર

en: Label
gu: શિર્ષક

en: View
gu: જુઓ

en: Path
gu: પાથ

en: Region
gu: ક્ષેત્ર

en: Unknown
gu: અજ્ઞાત

en: Before
gu: પહેલાં

en: After
gu: પછી

en: All
gu: બધા

en: Field name
gu: ક્ષેત્રનું નામ

en: Fields
gu: ક્ષેત્રો

en: Textfield
gu: લખાણ ક્ષેત્ર

en: Unlimited
gu: અમર્યાદિત

en: Other
gu: અન્ય

en: Attributes
gu: લક્ષણો

en: String
gu: સ્ટ્રીંગ

en: Provider
gu: પ્રદાતા

en: Undefined
gu: અનિર્ધારિત

en: Not available
gu: ઉપલબ્ધ નથી

en: Select
gu: પસંદ કરો

en: Values
gu: મૂલ્યો

en: Boolean
gu: બૂલિયન
