UI Patterns (SDC in Drupal UI) (2.0.4) - en to kn translation catalogue (51 entries)

en: User interface
kn: ಬಳೆಕೆದಾರರ ಇಂಟರ್ಫೇಸ್

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Overview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Links
kn: ಸಾಲುಗಳು

en: Number
kn: ಸಂಖ್ಯೆ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Required
kn: ಕಡ್ಡಾಯ

en: Parent
kn: ಮೂಲ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: View
kn: ನೋಡು

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Refresh
kn: ಪುನಶ್ಚೇತನಗೊಳಿಸು

en: Menu
kn: ಮೆನು

en: Component
kn: ಘಟಕ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Unknown
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ

en: Before
kn: ಈ ಮೊದಲು

en: After
kn: ನಂತರ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: From
kn: ಯಿಂದ

en: Unlimited
kn: ಮಿತಿ ಇಲ್ಲದ

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: String
kn: ಸ್ಟ್ರಿಂಗ್

en: Undefined
kn: ವಿವರಿಸದೆ ಇರುವ

en: source
kn: ಆಕರ

en: Source
kn: ಆಕರ

en: Entity
kn: ಎಂಟಿಟಿ

en: Empty
kn: ಖಾಲಿ

en: Not available
kn: ಲಭ್ಯವಿರುವುದಿಲ್ಲ

en: Select
kn: ಆರಿಸಿ

en: Values
kn: ಮೌಲ್ಯಗಳು

en: Context
kn: ಸಂದರ್ಭ

en: Identifier
kn: ಗುರುತುಗಾರ

en: Others
kn: ಇತರರು

en: Field Name
kn: ಕ್ಷೇತ್ರದ ಹೆಸರು

en: Boolean
kn: ಬೂಲಿಯನ್
