UI Patterns (SDC in Drupal UI) (2.0.4) - en to ku translation catalogue (43 entries)

en: User interface
ku: ڕووکاری بەکارهێنەر

en: Title
ku: ناونیشان

en: Status
ku: ڕەوش

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Content
ku: ناوەڕۆک

en: Value
ku: نرخ

en: Type
ku: جۆر

en: List
ku: لیستە

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Remove
ku: بسڕەوە

en: Description
ku: دەربارە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Overview
ku: پیشاندانی گشتی

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Number
ku: ژمارە

en: - None -
ku: - هیچ -

en: Weight
ku: سەنگ

en: Required
ku: پێویستە

en: Parent
ku: باوان

en: Name
ku: ناو

en: Field
ku: خانە

en: Label
ku: پێناس

en: Update
ku: نوێ‌کردنەوە

en: View
ku: پیشاندان

en: Path
ku: ڕێڕه‌و

en: Refresh
ku: نوێکردنەوە

en: Region
ku: ناوچە

en: Menu
ku: پێڕست

en: Unknown
ku: نەزانراو

en: All
ku: هەموو

en: Block
ku: بلۆک

en: Url
ku: به‌سته‌ر

en: From
ku: له‌لایەن

en: Field name
ku: ناوی خانە

en: Unlimited
ku: بێسنوور

en: Other
ku: هیتر

en: String
ku: ڕیزبەند

en: Source
ku: سەرچاوە

en: Empty
ku: بەتاڵ

en: Context
ku: شوێن لە ڕستەدا

en: - Select -
ku: - هەڵبژاردن -

en: Boolean
ku: بوولی

en: Weight for @title
ku: سەنگ بۆ @title
